SPA

Pro vaše zdraví a krásu můžete také využít služeb SPA, které příznivě působí na pokožku nohou a rukou, uvolňuje svaly a příjemně si při ní odpočinete. Má omlazující a ozdraveující efekt díky použití speciálních přípravků, které změkčují, zvlhčují a dodávají pokožce elastičnost.

Reflexní masáž chodidla

Masáž je považována za jednu z vůbec nejstarších léčebných technik. Předpokládá se totiž, že byla běžnou záležitostí už pro pravěké kmeny. Ty o jejích blahodárných schopnostech na lidský organismus zřejmě nic moc nevěděli, ovšem vědci v tomhle mají jasno. A všem doporučují zejména tu, která je směřována k chodidlům! 

Reflexní plošky na chodidle jsou energeticky i nervově propojeny s orgány. Při správné tlakové stimulaci jednotlivých reflexních zón lze odhalit zdravotní problémy, ale také snížit bolesti či celkově uvolnit organizmus. Zóny, které jsou na tlakové podráždění citlivější, signalizují nemoc nebo energetické oslabení. Tlaková masáž podporuje proudění energie a přispívá k obnově vnitřní harmonie.

Komu masáž nohou určitě pomůže:

  • lidem s poruchou prokrvením svalstva( např. po zranění)
  • těm, kteří mívají svalové křeče
  • po zranění, po ochrnutí, po zlomeninách, při omezení pohybu
  • při tvorbě jizev

Masáž rukou

I když můžeme mít pocit, že naše ruce se během dne stále hýbou a proto je není potřeba masírovat, jsou masážní tahy velmi příjemné. Stejně tak, jak si např. večer u televize promnete zátylek, je velmi příjemným zážitkem osvěžit své ruce masáži.

Proč se masáž rukou provádí?

Mírným tlakem vháníme krev z drobných vlásečnic do velkého krevního oběhu. Dochází tak k pročištění krve a klient cítí úlevu a může se mu zlepšit cit v rukou.

Jak často masáž rukou provádět?

Podle přání klienta. Buď každou návštěvu manikérky 1x za 3 až 4 týdny. Nebo v kombinaci s některým z dalších postupů péče o ruce, např. Lázňské péče Spa.

Kdy nejlépe masáž rukou provádět?

Po provedení peelingu. Pokožka se prokrví a potom lze nanést výživný krém.

Peeling rukou a nohou

Díky peelingu se odstraní „starší“ šupinka pokožky. Pokožka je potom jemnější na dotek a lépe vstřebává další kosmetický přípravek, který má např. dodat pokožce hydrataci. Dá se říct, že používání peelingu omlazuje pokožku. Peeling je vhodné provádět jednou měsíčně.

Parafínový zábal na ruce a nohy

Termoterapie, mezi kterou se parafínové zábaly řadí, je léčebnou metodou, kterou lidstvo využívá již od pradávna. Jde o velice jednoduchý, ale poměrně účinný způsob, který vede k odstranění řady neduhů. Parafínové zábaly se však neaplikují pouze ze zdravotních důvodů, ale mají rovněž zkrášlovací účinky, čímž jsou velice zajímavé i pro oblast kosmetiky.

Parafín je označení pro speciální vosk, který se získává při destilaci ropy. Jeho předností a zároveň důvodem, proč se využívá právě při zábalech, je schopnost zadržovat po dlouhou dobu teplo, které při styku s pokožkou může pronikat do pokožky a prohřívat tak ošetřované oblasti.

Parafín má za normálních podmínek podobu tuhého vosku, který se před aplikací na kůži musí rozehřát do tekuté podoby. Teplota takovéto hmoty se pak pohybuje přibližně okolo 55 °C. Následně je nanášen na tělo klienta, kde působí po dobu 20 – 30 minut. Během nich dochází k pozvolnému prohřívání tkání a jejich prokrvení, což urychluje metabolismus buněk, vede k regeneraci v místě působení a odbourává se napětí svalů i kloubů. Z toho důvodu jsou parafínové zábaly často součástí rehabilitační léčby.

Indikací jsou onemocnění pohybového aparátu poúrazového či degenerativního charakteru, například chronická revmatoidní artritida, degenerativní onemocnění kloubů, Bechtěrevova choroba, tenisový loket, různá neurologická onemocnění, periferní poruchy prokrvení a používají se také při bolestivých stavech, kdy přináší výraznou úlevu od bolesti.

 Nejčastěji se aplikují na oblast rukou, chodidel, kolen a loktů, kde působením parafínu dochází ke zjemnění kůže, odstranění odumřelých buněk, v případě popraskané pokožky k jejímu vyživení a zvlhčení a zábaly chodidel pomáhají rovněž při popraskaných patách. Parafín lze však podle potřeby nanášet také na jiná místa, například obličej, dekolt, oblast páteře a další. Na závěr je nutné zmínit také to, že parafínové zábaly mají pozitivní vliv na odstranění příznaků celulitidy a často tedy bývají součástí její léčby.

Parafínové zábaly mají samozřejmě také své kontraindikace, kterými jsou otevřené rány, hořečnaté stavy, těhotenství, akutní onemocnění kůže či přecitlivělost na teplo.


Epilace chloupků voskem

Velmi příjemnou a vyhledávanou službou pedikérů je také epilace prstů. V mém případě se jedná o odstranění chloupků na prstech rukou a nohou a nártu chodidel.

ZPĚT