Pedikúra

Protože chodidla jsou velmi důležitou části našeho těla a celý den nás nosí, měli bychom jim dopřát náležitou a důkladnou péči. Ta zajistí je mít nejen krásné a především zdravé a dopřeje nám si užívat pohodovou a bezbolestnou chůzi. Pedikúra je procedura, kterou by měl každý navštěvovat preventivně. Po zkušenostech s klienty vím, že každý vyžaduje ze zdravotních důvodů nebo zvyku jinou péči. V mé nabídce služeb proto najdete všechny tři dnes běžně poskytované varianty pedikůry.

1. Přístrojová pedikúra

Přístrojová, nebo-li suchá (ale také medicinální) pedikúra, je moderní, pečlivější a šetrnější odborné ošetření chodidel, při kterém není nutné předchozí namáčení ve vodě a využití řezných nástrojů. Nedochází tak k narušení integrity kůže a zároveň ji dokonale vyhladí. Splňuje ve všech ohledech nejvyšší úroveň. Je naprosto jemná, přesná, bezbolestná, vysoce profesionální a  bez rizika poranění, přenosu infekce, či mykóz (plíseň). Při tomto způsobu péče o nohy se nepoužívá skalpel jako u běžné (mokré) varianty pedikúry, ale hygienicky čistý způsob, který je vhodný i pro diabetiky. Velkou výhodou suché pedikúry je déletrvající efekt než má již překonaná pedikúra mokrá. U suché pedikúry je cena za ošetření vyšší než u klasické mokré, ale počítejte s tím, že zpravidla po druhé návštěvě již nemusíte chodit každý měsíc, ale cca po šesti týdnech. Díky tomu ušetříte spoustu Vašeho času a suchá pedikúra se dlouhodobě stává nejen kvalitnější, ale i levnější variantou pedikúry než je mokrá.

Jak to probíhá?

V průběhu ošetření budete usazeni do profesionálního a pohodlného podologického křesla. Poté proběhne hygienická očista nohou – desinfekce a diagnostika chodidel. Následuje úprava nehtů (zkrátím délku, upravím tvar),  vyčistím prostory pod nehty a nehtové valy, odstraním otlaky, mozoly, případné kuří oka a  zrohovatělou a odumřelou kůži. Všechny tyto úkony provedu profesionální nehlučnou bruskou se širokým spektrem fréz (frézy mají různé tvary, materiály a hrubost).  Ucelený systém odsávání prachu vzniklého při ošetření, desinfekce a sterilizace zaručuje maximální hygienu během celého ošetření. Na závěr esteticky dotvaruji a dočistím nehty. Nakrémuji nohy a provedu masáž chodidel.

Doporučeno pro klienty

 • diabetiky
 • s onemocněním lupenkou
 • s onemocněním žil a tepen nohou
 • s poruchou srážlivosti krve
 • se sníženou citlivostí vůči bolesti nohou

Diabetikům na tuto službu přispívají některé zdravotní pojišťovny. Zeptejte se ve své pojišťovně na podmínky.

2. Kombinovaná pedikúra

Je kombinací – výběrem a spojením toho nejlepšího z klasické mokré a přístrojové pedikúry. Je to nejsložitější, ale zároveň nejúčinější ošetření chodidla.

V čem je tak skvělá?

 • dezinfekce a krátká diagnostika chodidla
 • koupel noh cca 10 až 15 minut, relax
 • vysušení chodidel
 • odstranění zhrubnuté kůže na chodidlech jednorázovou skalpelovou čepelkou

A teď plynule přecházíme k přístrojové suché pedikúře

 • zkrácení, úprava, čištění nehtů a nehtových valů, úprava nehtové kůžičky, zbroušení vysokých ztluštělých nehtů – použití přístroje na vykonávání medicinální pedikúry
 • v případě potřeby odstranění kuřího oka
 • závěrečné vyhlazení celého chodidla přístrojem se speciální frézkou
 • závěrečná dezinfekce celého chodidla
 • v případě zájmu závěrečné lakování, krémováni a masáž chodidel

3. Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra je procedura, při které se nohy před ošetřením namáčí ve vodní lázni 15 až 20 minut, následuje desinfekce a diagnostika chodidel, odstranění ztvrdlé kůže a otlaků pomoci jednorázové skalpelové čepele  a úprava nehtů.

Na závěr nakrémováni a masáž chodidel.

ZPĚT